هیچ‌کدام از طرح‌های اجرایی تا به امروز رتبه‌بندی نبود

رتبه بندی معلمان

معاون شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از ۱۰ سال گذشته بحث ارتقای شغلی معلمان مطرح شد و جدی‌ترین طرح در سال ۹۴ تحت عنوان رتبه‌بندی اجرایی شد، متذکر شد:‌ سال ۹۸ نیز مرحله دوم رتبه‌بندی آغاز شد و چند روز گذشته نیز بخشنامه ترمیم رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد اما بنده به عنوان کارشناس مطرح می‌کنم که هیچ کدام از این موارد که به اسم رتبه‌بندی منجر به افزایش حداقلی حقوق معلمان شده است، رتبه‌بندی نیست.

لایحه رتبه بندی مراحل نهایی را طی می‌کند و امیدواریم به زودی به مجلس بیاید همچنین معتقدیم رتبه‌بندی حتماً باید در مجلس تصویب شود؛ لایحه رتبه‌بندی افراد را به ۵ گروه تقسیم می‌کند و آنچه هم‌اکنون ابلاغ شده افزایش حقوق است نه رتبه‌بندی.

وی با اشاره به اینکه آنچه تا به حال اتفاق افتاده است از ۱۰ تا ۲۰ درصد و اخیراً ۲۱ درصد افزایش حقوق، رتبه‌بندی نیست، متذکر شد: البته این افزایش حقوق‌ها اقدام خوبی است اما نباید آن را رتبه‌بندی نامید، رتبه‌بندی نهایی به عنوان لایحه به مجلس می‌رود.

لایحه رتبه‌بندی معلمان تا یک ماه آینده آماده می‌شود

????احمد عابدینی؛ معاون شورای عالی آموزش و پرورش:

 • هیچ کدام از این موارد که به اسم رتبه‌بندی منجر به افزایش حداقلی حقوق معلمان شده است، رتبه‌بندی نیست.
 • لایحه رتبه بندی مراحل نهایی را طی می‌کند و تا یکماه آینده آماده و به مجلس ارائه خواهد شد.
 • نیروهای خدماتی، معلمان حق‌التدریس و معلمانی که در مدارس غیردولتی فعالیت می‌کنند باید در رتبه‌بندی شرکت کنند.
 • نیروهای اداری برای رتبه‌بندی باید ۶ ساعت تدریس کنند.
 • احتساب مدرک تحصیلی و سابقه در رتبه‌بندی اشتباه است!
داود پورکریمی

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*

  admin پاسخ

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

  admin پاسخ

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

0